Лікарські рослини

Ліка́рська росли́на[1](лат. Plantae medicinales) — рослина, органи або частини якої є сировиною для отримання засобів, що використовуються в народніймедичній абоветеринарній практиці з лікувальною або профілактичною метою.
На сьогодні відомо близько 500 000 видіврослин, однак лише невелика частина (приблизно 10 %) з них широко застосовується в медицині.
Рослини є джерелом для отримання різноманітних лікарських речовин. Більше 30 % усіх лікарських препаратів отримують з рослинної сировини. Рослини використовують для отримання алкалоїдів, серцевих глікозидів, вітамінів та ін. Найширше лікарські рослини застосовуються в народній медицині. Низька токсичність більшості лікарських рослин дозволяє використовувати їх у лікуванні хронічних захворювань, для протирецидивного або реабілітаційного лікування.
Рослини мають різний полівалентний хімічний склад, до якого можуть входити речовини з фармакологічними властивостями. Зазвичай у лікарських рослин один з хімічних компонентів домінує та визначає лікувальні властивості даного виду. Біологічно активні речовини групують у широкі хімічні класи: терпеноїди (ізопреноїди), фенольні сполуки,ліпіди, моно- та полісахаридиалкалоїдивітаміниорганічні кислотимінеральні речовини.

Немає коментарів:

Дописати коментар